DUALAR & İSLAMİ KONULAR

İstek ve dileklerin kabul olması için Namaz ve Dualar

Her türlü hayırlı istek ve dilekler , iş bulmak , bereketli kazanç , başarı , kötülükleri defetmek , hastalıklardan kurtulmak , rızık bolluğu , borçlardan kurtulma , sıkıntılardan kurtulmak için denenmiş ve tavsiye edilen okunacak dualar.

İstek ve dileklerin kabul olması için Namaz ve Dualar

Çabuk tesir eden dua
Allah rızası ve dileğinin kabulü için yatsı namazından sonra , 4 Rekat namaz kılınır. 1. rekatta Fatiha süresini okuduktan sonra süre olarak (10) İhlas süresi okunur , 2. rekatta Fatiha süresinden sonra (20) İhlas süresi okunur , 3. rekatta Fatihadan sonra (30) İhlas süresi okunur , 4. rekatta Fatihadan sonra (40) İhlas süresi okunur. Namaz böylece tamamlanır. Sonra 1 defa aşağıdaki Âyet-i Kerim okunur.
الَّذِينَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِيمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Ellezîne kâle lehumun nâsu innen nâse kad cemeû lekum fahşevhum fe zâdehum îmânâ(îmânen), ve kâlû hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl(vekîlu).
O (ahsen) kimseler ki , insanlar onlara : “Muhakkak ki , insanlar , sizin için (size saldırmak için) toplandılar. Artık onlardan korkun.” dedikleri zaman , (bu söz) onların îmânını artırdı. Ve “Allah bize kâfîdir ve O , ne güzel vekildir.” dediler.(Âli İmrân 173 Âyet-i Kerim)
 oku. ” Hasbünallahü ve ni’mel vekil kısmını (100) defa oku , yüzüncüde , aşağıdaki âyet-i Kerimi 1 defa oku.
فَانْقَلَبُوا بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ لَمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ
“Fenkalebû bi ni’metin minallâhi ve fadlin lem yemseshum sûun, vettebeû rıdvânallâh(rıdvânallâhi), vallâhu zû fadlin azîm(azîmin).”
Böylece onlara bir kötülük dokunmadan, Allah’tan bir nimet ve fazl ile geri döndüler. Ve Allah’ın rızasına tâbî oldular. Ve Allah “Büyük Fazıl” sahibidir.(Âli İmrân 174 )
Bundan sonra (1900) defa ” Hasbünallahü ve ni’mel vekil” âyetini 19 gece okumaya devam edilir.
Bunu yaptıktan sonra Cenab-ı Hakkın sana vereceği ihsanı bekle. 
Allah bizleri dualarını kabul edilen kullarından eylesin.
Önemli not ; Duaların kabulü için , dua etme şartlarını yerine getirmek gerekmektedir.
 

Ömer PalabıyıkÖmer Palabıyık